Як ґрунтувати стелю перед фарбуванням своїми руками.
Стеля належить до тих деталей інтер'єру, які визначають загальний вигляд приміщення, його ремонт має бути проведений якісно і грамотно, щоб потім не кидалися в очі недоліки і промахи, допущені з-за ліні або незнання правил ремонту. Якщо стеля не заґрунтувати перед фарбуванням, то дуже скоро доведеться освіжати його знову.
Навіщо потрібна грунтовка перед фарбуванням
Щоб не робити ремонт стелі двічі, слід прислухатися до деяких рекомендацій, що стосуються обробки його поверхні ґрунтувальними складами. Часто думки майстрів поділяються з приводу доцільності ґрунтовки стелі.
Практика дає зрозуміти, що все ж існує велика різниця між прогрунтованным стелею і тим, який фарбували без грунтовки. Грунтувальні склади проникають в мікроскопічні пори і тріщини стельової плити, утворюючи міцну тонку прозору плівку, яка має вкрай необхідні властивості для хорошої якості подальшої обробки стелі.
Які ж властивості, що роблять грунтувальні склади незамінними при ремонті?
- Відмінне зчеплення (адгезія) робочого підстави з декоративним оздобленням;
- Зміцнення поверхні;
- Грунтовка стелі під фарбування вирівнює поверхню і робить її рівномірно всмоктуючою;
- Економія витрат фарби, лаку, клею, емалі.
Сучасна промисловість багата на різноманітні види грунтовок. Вибір складу грунтовки визначається з урахуванням матеріалу підстави. Приміром, на бетон, цеглу, штукатурку або шпаклівку слід наносити грунтовку глибокого проникнення, вона здатна проникати в матеріал на п'ять міліметрів.
Можна також взяти і універсальну грунтовку. Обидва виду цілком годяться для стельових робіт, оскільки вони ще забезпечують захист поверхні від цвілі і грибкових спор.
Якщо стеля досить рівна, очищений від старих шпалер, фарби, сторонніх предметів, масляних плям, то можна обійтися одним шаром грунтовки, якщо ж стеля складний, його слід ґрунтувати після нанесення кожного виду складу для обробки.
Як правильно грунтувати стелю під фарбування: порядок робіт
- Перед тим, як пофарбувати стелю, його слід знежирити, очистити від сторонніх забруднень, визначити, чи потрібно його штукатурити або відразу грунтувати і потім фарбувати.
- Склад грунтовки наносять тільки на дуже суху чисту поверхню, не має погано тримаються, обсипаються деталей.
- Ґрунтовку наносять валиком або пензлем, добре змочуючи стельову плиту, але не настільки, щоб з'явилися калюжі.
Оскільки часто постає питання вибору необхідного типу грунтовки з колосальної кількості варіантів, пропонованих ринком, то слід купувати склад грунтовки і фарби одного торгового бренду. Таким чином, можна отримати чудовий результат ремонту.
Секрет хорошої якості обробки поверхні у разі застосування складів одного виробника простий. Кожен виробник випускає свої фарби, грунтовки, шпаклівки та інші матеріали для ремонту на якійсь одній основі, тому між ними не виникає дисонансу, всі вони прекрасно поєднуються і доповнюють один одного.
Грунтовка для стелі та стін зазвичай продається у вигляді сухої суміші, тому перед початком роботи, потрібно підготувати відповідну ємність зручну для перемішування суміші з водою. Також потрібен валик з недовгим ворсом (особливо зручно працювати валиком з телескопічною ручкою), пензлик для обробки важкодоступних місць.
Якщо є практичний досвід подібних робіт, допустимо наносити склад грунтовки за допомогою пульверизатора, але слід враховувати небезпеку виникнення патьоків, а це робота неякісна. Для роботи на висоті, не обійтися і без драбини, легкої і стійкою.
Скільки разів грунтувати стеля перед фарбуванням?
Зазвичай грунтовка стелі перед фарбуванням виконується двома шарами. Перший шар повинен бути зовсім сухим, тільки тоді можна ґрунтувати другий раз. Час сушіння займає, як правило, три-чотири години. На дотик прогрунтовану поверхня повинна бути гладкою і трішечки липкою.
Якщо на стелю попередньо наноситься штукатурка для вирівнювання шорсткостей і закладення сколів і тріщин, то після її висихання поверхню необхідно прогрунтувати.
Якщо ж етап оштукатурювання пропускається, то після грунтування стелі його шпаклюють, після чого знову наносять грунтовку на висохлу шпаклівку, а потім фарбують.
P. S. А на десерт пропоную подивитися відео-ролик: Грунтовка стелі
Добавить комментарий