Чому потіють пластикові вікна у квартирі влітку і взимку?
У багатьох, хто придбав металопластикові вікна, виникає проблема їх «запотівання». Що це означає? Мається на увазі, що на внутрішній стороні скла з'являються краплі води. Це може означати, що температура на склі або навіть на самому пластику ПВХ нижче, ніж точка роси.
Причини появи конденсату
Відразу виникає друге питання – що це за поняття? Точка роси – це значення температури, до якої повинен охолонути повітря, щоб водяна пара, що знаходиться в повітрі почав конденсуватися в росу. При цьому зайва вода з'являється у вигляді крапель на вікні, яку ще називають конденсатом.
Дана точка має не постійний показник, а він залежить від тиску повітря, його вологості і від зміни температури. Треба сказати, що останні два виміри дуже важливі в даному конкретному випадку, а ось тиск можна не брати до уваги. Тому потрібно детально зупинитися на вологості, показник якої залежить від кількості води, що міститься в повітрі, оптимальний показник – від 40 до 60%.
Відповідно, якщо температура в кімнаті знижується, то кількість води, яка потрібна для утворення пари, також зменшується, і таким чином точка роси має більш низький показник. Відповідно, більшу кількість конденсату з'являється на вікнах.
З цього всього випливає, що, наприклад, взимку в сирій кімнаті вікна запотіють дуже швидко. А якщо взяти нормальні умови в квартирі (тобто температура +20°C, а вологість 60%), то точка роси буде становити +12°C, і якщо поверхня вікон буде мати будь-яку температуру нижче точки роси, то буде завжди з'являтися конденсат.
Але як же так відбувається, що температура в кімнаті нормальна, а вікна запотівають?
Це може відбуватися з кількох причин: через дотики поверхні вікна з холодним зовнішнім повітрям або з-за поганого монтажу, коли холодне повітря проникає в погано утеплені отвори. Тому при установці конструкції необхідно зробити дренаж всередині ПВХ профілю, для видалення вологи. Інакше, така вода може при застиганні зруйнувати сам профіль.
Як же з цим боротися, як прибирати конденсат, який з'являється?
Всі заходи повинні бути спрямовані на те, щоб нагріти поверхню вікна і зменшити температуру у всіх кімнатах, також періодично потрібно перевіряти роботу вентиляції і якщо є якісь проблеми, то їх необхідно негайно усувати.
Часто клієнти, які придбали металопластикові вікна ПВХ, при появі такої проблеми, викликають майстра по обслуговуванню. Він частіше всього в таких випадках перевіряє вентиляцію. Її дуже легко перевірити – треба піднести запалений сірник і подивитися на полум'я, воно покаже, як вентилюється приміщення.
Якщо проблема не в цьому, тоді необхідно утеплити стіну і віконний отвір, адже потрібно пам'ятати, що чим краще зроблена теплоізоляція в кімнаті, тим менша імовірність, що з'являться краплі води на вікні. Якщо потіють пластикові вікна, то ні в якому разі не варто засмучуватися, потрібно просто знизити рівень вологості в кімнаті, збільшити температуру і здійснювати регулярні провітрювання приміщення.
P. S. А на десерт пропоную подивитися відео-ролик: Боротьба з конденсатом на пластикових вікнах
Добавить комментарий